Blog entry by Marta Ormiston
Свій другий етап Винниченко починає драмами: «Дисгармонія», «Великий Молох», «Щаблі життя» (1907). Остання з них не була добре сприйнята критикою, після чого до творів автора почали ставитися обережніше. Інтенції «Щаблів життя» було продовжено у романі «Чесність з собою» (1911), але це сдопомога при народженні другої дитиничинилося до ще більшого скандалу: писаний від початку українською, через опір з боку читачів Винниченко не публікує у «ЛНВ», а дописує його російською. Пісдя поразки української революції еміграції Винниченко активно береться до літературної роботи. У Кропивницький передано книжкову шафу Володимира Винниченка та два письмові столи, його крісло та друкарську машинку «Мерседес», власний годинник, навіть мішечок із цяткою української землі, яку він скрізь возив із собою. Він вийшов із УСДРП й організував у Відні Закордонну групу українських комуністів, створив її друкований орган - газету «Нова доба», у якій опублікував свій лист-маніфест «До класово несвідомої української інтелігенції», допомога багатодітним сім'ям 2023 сповістивши про перехід на позиції комунізму. Водночас у інших своїх творах Винниченко гостро, яскраво й влучно висміює міщанські захоплення, життєві «ідеали» («Заручини»), боягузливе українофільство і шалений націоналізм («забирайтеся, кацапи, із наших українських в'язниць!» - в оповіданні «Уміркований та щирий»), національне «народництво» і «культурництво» («Антрепреньор Гаркун Задунайський», пізніше - у комедії: «Молода кров», «Співочі товариства»), розкриває зміст ліберальності «рідних» поміщиків і буржуазії («Малорос-європеєць»), псевдореволюційність деяких елементів інтелігенції.
Винниченко розвиває свій стиль, почавши з удосконаленого новими формальними елементами й мотивами реалізму перших оповідань; далі він дедалі більше переходить до імпресіоністичного стилю, яке в бездоганному вигляді можна побачити в творах і малої («Промінь сонця», «Зіна») і великої форми («Записки кирпатого Мефістофеля»). Куди заява про отримання статусу ВПО переходить після подання в Дії? Важливо: під час подання заявки за другий місяць підтвердьте, що ВПО досі у вас працює. Які документи треба для оформлення статусу ВПО? Як скасувати заяву про отримання статусу ВПО? Як подати заяву про отримання виплат? 1. У застосунку виберіть меню Послуги та пункт Допомога по безробіттю, на порталі - послугу з отримання статусу безробітного. У застосунку можна отримати лише комплексну послугу на дорослих та дітей. Якщо ви не маєте картки, можна оформити віртуальну просто в застосунку. Оскільки в застосунку Дія ця послуга комплексна, радимо звернутися до місцевого ЦНАП або органу соцзахисту населення. У застосунку Дія незабаром з’явиться послуга, де українці зможуть отримати допомогу онлайн. 3. Виберіть місто та центр зайнятості, у якому хочете отримати статус. Чи можу відправити заяву та отримати кошти? Подати заяву можна онлайн через Електронний суд. 5. Уважно перевірте заяву ще раз та підтвердьте її. Це все. Очікуйте, коли працівники центру зайнятості оброблять вашу заяву.
Після цього її буде відправлено до Державного центру зайнятості. Після 1920 року Володимир Винниченко, ontheraider.com зрозуміло, не міг так легко струсити «порох політики». І Винниченко, не звертаючись до пролетаріату, починає боротьбу з негативними якостями інтелігентської категорії «роду людського», хоче перевиховати її й без болю вилікувати. 21 : Записки Кирпатого Мефістофеля / В. Винниченко В. Записки Кирпатого Мефістофеля / В. 21 : Записки Кирпатого Мефістофеля: роман / В. 19 : Божки: роман / В. Лепрозорій: роман / Володимир Винниченко ; післямова Галини Сиваченко. Парадиський Ол. Володимир Винниченко / Ол. Винниченко. - Харків: Літ. Ю. Лавріненка.- Харків: Укр. Х. : Укр. робітник, 1930. - 28 с. 2-ге. - Харків ; Київ: Книгоспілка, 1930. - 300 с. Черкаський. - Київ: Книгоспілка, 1926. - 263 с. «Час», 1926. - 189 с. Черкаський. - Київ: Книгоспілка, 1926. - 192 с. Київ: Рух: Книгоспілка, 1930. - 175 с. Київ: Книгоспілка, 1930. - 403 с. Київ: Рух: Книгоспілка, 1930. - 180 с. Винниченко. - Вид. 2-ге. - Київ: Книгоспілка, 1929. - 192 с. Київ: Рух, 1929. - 190 с. Винниченко. - Київ: https://ontheraider.com/community/profile/aimeecastaneda4 Рух, 1927. - 62 с.
Київ: Рух, 1929. - 263 с. Харків: Рух, 1929. - 205 с. Винниченко. - Харків: Укр. Винниченко. - Вид. 2-ге. - Харків: Укр. А. Річицького. - Вид. Торонто (Канада): Накладом Вид. Незабаром через суперечності з Симоном Петлюрою Винниченко пішов у відставку та виїхав за кордон. Коли ж він ознайомився з економічним і політичним становищем країни, державними відносинами між Росією та Україною, то зрозумів, що його запрошують до співпраці з тактичних міркувань, тому відмовився від участі в роботі уряду УСРР і в середині вересня 1920 року виїхав з Харкова до Москви, а звідти знову за кордон. Наприкінці травня 1920 року Винниченко разом із дружиною допомога при народженні другої дитинибув до Москви, де дістав пропозицію зайняти пост заступника голови Раднаркому УСРР із портфелем наркома закордонних справ, з кооптацією в члени ЦК КП(б)У. На початку 1920 року він почав інтенсивно шукати шляхи до повернення на батьківщину. На честь Володимира Винниченка названий Центральноукраїнський державний педагогічний університет. Творчість Винниченка розпадається на три періоди: перший охоплює більшу частину його творів «малої форми» (нариси, оповідання), написані із 1902 до наступу реакції після революції 1905 року.